Praktyczne oszczędności telefoniczne

W tym wpisie chciałbym przedstawić oszczędnościowe spojrzenie na swój własny telefon komórkowy. Okazuje się, że nie trzeba wcale ogromnego wysiłku aby skutecznie zoptymalizować swoje comiesięczne wydatki na rozmowy i SMSy.

Jako młoda osoba cenię sobie niezależność, a także możliwość elastycznych wydatków, dzięki czemu idealnie pasuje do mnie oferta „Na kartę”. W tym wypadku bezkonkurencyjna już od kilku lat pozostaje sieć Play, a dzięki ofercie Play Fresh naprawdę wiele oszczędzam. Przykład choćby sprzed tygodnia: doładowuję 50 zł + 10% do wykorzystania w dowolny sposób + 2000 SMS-ów do wszystkich sieci na 50 dni. Robi wrażenie? W ten oto sposób przy moim profilu użytkowania telefonu (przewaga pisania nad dzwonieniem) przez pierwszy miesiąc nic nie płacę. A to tylko jeden z planów . Jeżeli korzystasz dużo z internetu możesz wybrać darmowy internet bez limitu, a także wiele dodatkowych opcjonalnych pakietów.

To nie jest post reklamowy sieci Play, przestudiuj dokładnie ofertę każdej z sieci a będziesz pewien, że wybrałeś najlepszą opcję. Jeżeli jednak nie prowadzisz firmy i jesteś drobnym konsumentem jestem niemal pewien, że Play to najlepsza opcja. Wygląda na to, że pozostali operatorzy walczą już tylko o większych graczy biznesowych. W dokładnym przeanalizowaniu każdej z sieci może Ci pomóc Symulator ofert portalu OpenGSM.

Ostatnim sposobem zmniejszenia kosztów korzystania z telefonu jaki przedstawię będą dodatkowe prowizje za doładowania telefonów przez internet. Serwis Blue.pl zwraca 1% od każdego wykonanego doładowania, a dodatkowo informuje o promocjach trwających w danych sieciach.

Jak widać opcji jest całkiem sporo, wystarczy się jedynie rozglądnąć.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *