Zakupy na raty. Czy to jest opłacalne?

Jeszcze kilkanaście lat temu zakupy na raty wiązały się z koniecznością wizyty w banku w celu złożenia podania o kredyt gotówkowy i dopełnienia wszystkich formalności. Na szczęście z roku na rok banki i pozostałe firmy coraz bardziej dbają o swoich klientów. Ale czy kupowanie na raty się opłaca?

W dzisiejszych czasach w celu wzięcia kredytu gotówkowego na zakup dowolnej rzeczy wystarczy o to poprosić sprzedawcy w sklepie i odpowiedzieć mu na kilka pytań. Nic więcej nie musimy robić, wniosek o kredyt gotówkowy złoży za nas sprzedawca i w ciągu kilkunastu minut da nam odpowiedzieć, czy został przydzielony. Oczywiście nie wszystkie sklepy oferują zakupy na raty, ale ich liczba ciągle rośnie. Z roku na rok jest o wiele łatwiej w tej kwestii. Duży postęp można zauważyć szczególnie w sklepach internetowych. W prawie wszystkich większych sklepach istnieje możliwość zaciągnięcia kredytu gotówkowego na zakupy. Dodatkowo większość sklepów oferuje kredyty różnych banków, dzięki czemu można wybrać najbardziej opłacalną dla nas ofertę. Banki jak i same sklepy coraz bardziej dbają o swoich klientów i wykonują za nich wszystkie formalności.

Jeżeli przy zakupie jakiegoś produktu mamy możliwość wzięcia go na raty 0% ze względów ekonomicznych możemy, a nawet powinniśmy z tego skorzystać. W takim wypadku przez następne miesiące nadal dysponujemy częściowymi środkami które pokryłyby koszty zakupu, a więc możemy nimi obracać. Na naszą malutką korzyść działa również inflacja, która jeszcze nieco obniża spłacaną kwotę.


Opublikowano

w

,

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *