Kruk leci na GPW

Już za dwa dni, czyli 14 kwietnia 2011 roku rozpoczynają się zapisy na akcje firmy windykacyjnej Kruk S.A. Według wielu analityków cena papierów jest dość wygórowana, jednak perspektywy firmy wydają się bardzo obiecujące.

Niedawno informowałem o debiucie innej spółki – Kino Polska. Właśnie dzisiejszego dnia zadebiutowała ona na giełdzie do 15:00 osiągając niemal 7% wzrost. Tak jak wspominałem w tamtym poście nie wziąłem udziału w jej ofercie, natomiast jeśli chodzi o ofertę Kruk S.A. mam zamiar kupić mały pakiet akcji.

A dlaczego tak interesuję się właśnie tym debiutem? Odpowiedź jest prosta – zlecenie na zakup akcji można złożyć przez eMaklera z którego korzystam.

Równocześnie kilka dni temu sprzedałem resztki akcji Tauronu, moim zdaniem jest to wariant na inwestycję długoterminową, a nie pasuje on do mojej strategii która obejmuje krótkie inwestycje na giełdzie i dłuższe w obligacje korporacyjne (o których niedługo co nieco napiszę).

P.S. W mBanku aktualnie w pierwotnej ofercie publicznej dostępne są również inne papiery: do 14 kwietnia można zapisywać się na akcje producenta kostki brukowej Libet, natomiast do 20 kwietnia przyjmowane są zapisy na akcje ukraińskiej spółki rolniczej Industrial Milk Company (tutaj również zastanawiam się nad małą inwestycją).


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *