Od środy zapisy na akcje Kino Polska TV

23 marca 2011 roku ruszają zapisy na akcje spółki Kino Polska TV, a czas mamy do środy 30 tego samego miesiąca. Co ciekawe, aż 15 domów maklerskich będzie przyjmować zapisy na powyższe papiery.

Spółka zajmuje się nadawaniem kanałów telewizyjnych poświęconych polskiej kinematografii, nigdy nie byłem jej fanem, jednak w tym roku otrzymała nagrodę Telekamery Tele Tygodnia 2011 w kategorii Najlepszy kanał filmowy, a to już o czymś świadczy.

Pieniądze zebrane z emisji akcji mają zostać przeznaczone na rozwój kanałów HD, a także dalszą ekspansję na rynki europy środkowo-wschodniej.

Zapisy na akcje będzie można złożyć chyba we wszystkich polskich biurach maklerskich, a jeśli nie, to na pewno w tych największych (m.in. BRE Banku, Pekao, BOŚ, BZ WBK, PKO, czy Millenium). Pełną listę można znaleźć na stronie emitenta

Cena emisyjna znajdzie się w przedziale 8,50 – 10 złotych. Minimalny zapis wynosić będzie 100 akcji.

Sam nie jestem jeszcze do końca przekonany do zakupów, nie jestem pewien czy stare polskie kino ma przyszłość, a także czy taka inwestycja ma sens w chwili dużych zawirowań na świecie zarówno pod względem politycznym jak i finansowym.

Szkoda, że tak mała w porównaniu do Open Finanse spółka postarała się o tak potężne Konsorcjum Dystrybucyjne w przeciwieństwie do owego pośrednika finansowego, którego chętniej powitałbym w swym portfelu, jednak nie posiadam konta w żadnym z biur, które uczestniczy w emisji.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *