Kredyt konsolidacyjny – kiedy warto po niego sięgnąć?

Kredyt konsolidacyjny najczęściej jest przedstawiany jako szansa na wyjście z wielu długów poprzez połączenie ich i zmniejszenie raty. Mimo iż takie rozwiązanie faktycznie ułatwia wyjście z długów to wiąże się z dodatkowymi kosztami, ponieważ nasze kredyty będziemy musieli spłacać o wiele dłużej. Z tego powodu osoby, które nie są zmuszone do tego sytuacją finansową najczęściej nie interesują się tego typu kredytami.

Jednak w tym krótkim artykule chciałbym zaznaczyć, że kredyt konsolidacyjny to nie tylko rozwiązanie dla osób, które nie radzą sobie z swoimi długami.

Kredyty konsolidacyjne mogą też być użyteczne dla osób, które nie mają problemów finansowych, ale posiadają wiele pożyczek. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu istnieje możliwość połączenia wszystkich pożyczek w jeden kredyt, dzięki czemu jego spłata jest o wiele wygodniejsza niż wykonywanie kilkunastu przelewów każdego miesiąca.

Jest to też szansa na oszczędzenie na kosztach przelewów. Choć są to małe kwoty zazwyczaj wynoszące maksymalnie kilka złotych to przy kilkunastu kredytach mogą wzrosnąć nawet do kilkudziesięciu złotych, a to już jest znacząca kwota.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *