Kupno samochodu na kredyt – czy to ma sens?

Decydując się na zakup samochodu musimy stanąć przed poważnym wyborem. Mamy możliwość kupna taniego auta, który był już używany lub zakupu o wiele droższego samochodu prosto z fabryki. Na co się zdecydować?

Zazwyczaj z powodów finansowych decydujemy się na zakup samochodu używanego. Niestety nie zawsze jest to dobry wybór, ponieważ auta używane niezwykle często posiadają jakieś usterki, które wiążą się z dodatkowymi kosztami oraz służą nam o wiele krócej niż samochody nowe. Jednak w dzisiejszych czasach rozwój technologiczny (choć czasami wydaje mi się, że przede wszystkim moda i aktualne trendy) przedwcześnie „zabijają” modele w „średnim wieku”. A właśnie taki samochód wydaje się być najbardziej rozsądnym wyborem. Cena nie jest już mocno wygórowana, a nie trzeba do niego jeszcze wiele dokładać.

Nad kupnem nowego auta warto zastanowić się w wypadku, gdy nie nie mamy lub nie oczekujemy w przyszłości ogromnych wydatków (dom, działka) i prowadzimy ustatkowane życie. Nawet jeśli będzie to wymagać zaciągnięcia kredytu, nie powinno nas obciążyć ponad siły. Decydując się na nowy samochód wszystko będziemy mieli pod kontrolą. Oczywiście kredyt samochodowy wiąże się z comiesięcznymi kosztami. Jednak są to wydatki stałe, które z góry można zaplanować. Będziemy mieli pewność, że samochód nie będzie wymagał drogich napraw i długo nam będzie służył.

Większości osób, które nie traktują samochodu jak bóstwa, a podchodzą do jego przeznaczenia bardziej rozsądnie i funkcjonalnie radzę przyjąć zasadę, że używany przez nas środek lokomocji nie powinien być droższy od sumy kilku naszych miesięcznych dochodów. Dzięki takiemu podejściu unikniemy sytuacji, gdy bardziej będziemy się bać o każdą ryskę na nim, niż cieszyć z jego posiadania.


Opublikowano

w

, ,

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *