Prawda o pożyczkach bez zaświadczeń

Coraz częściej w reklamach można usłyszeć o pożyczkach bez zaświadczeń. Teoretycznie do zaciągnięcia takiego kredytu wystarczy dowód osobisty, a przynajmniej tak to jest przedstawiane w reklamach. Wiele osób, które wpadają w trudną sytuację finansową decydują się na tego typu kredyty i widzą w nich ostatnią nadzieję na szybką poprawę swoich finansów.

Niestety kiedy idą do banku, aby zaciągnąć pożyczkę bez zaświadczeń bardzo często ich nadzieja pryska, ponieważ okazuje się, że pożyczka bez zaświadczeń nie oznacza nic więcej jak minimalną ilość formalności podczas zaciągania takiego kredytu. W rzeczywistości wszystkie zaświadczenia są potrzebne tylko, że nie musimy ich przedstawiać bankowi, ponieważ on sam zdobywa potrzebne informacje. Dlatego jeśli nasza zdolność kredytowa jest nie najlepsza to nie mamy szans otrzymania nawet kredytu na dowód, który w reklamach wygląda tak doskonale. Niestety taka jest rzeczywistość i sytuacja wygląda podobnie w wszystkich polskich bankach.

Jeśli chcemy zaradzić takiej sytuacji to musimy to zrobić jeszcze gdy nasza sytuacja finansowa jest dobra i bank bez problemu udzieli nam kredytu. W takim czasie warto zadbać o możliwość debetu na koncie lub wysoki limit na karcie kredytowej. Tylko to da nam pewność, że w razie pogorszenia sytuacji finansowej otrzymamy pomoc od banku.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *